Fudbal

Pravilnik turnira u malom fudbalu „Tri korne penal 2023“ – 21.08. – 31.08.

07.08.2023.

1. Turnir u malom fudbalu „Tri korne penal 2023“ organizuje se u kategorijama 2015, 2014, 2013, 2012, 2010/2011, 2008/2009, Seniori Veterani, KUP Zlatna reka, JOMA KUP 2016/2017
  2. Ekipu čine 4+2 igrača. U ekipi može biti i samo 4 igrača.
  3. Poželjno je da ekipa ima jednoobraznu opremu,u svakoj drugoj varijanti organizator moze odlučiti žrebom da jednoj od ekipa dodeli markere kao i ekipi koja nije jednoobrazna.
  4. Kotizacija za ekipe je različita u zavisnosti od kategorije učesnika.
  5. Ekipa koja na samom startu nija imala pun broj igrača (6) može dopuniti ekipu u bilo kom trenutku. Igrač kojim se ekipa popunjava ne sme pre toga da bude učesnik na turniru za ekipu tog uzrasta.
  6. Vreme trajanja utakmica je 2×15 minuta sa pauzom na poluvremenu od 5 minuta.
  7. Zbog određenih vrsta prekršaja ili nepoštovanja, nediscipline, igrač moze biti isključen na 2’ i 5’ min. U slučaju težeg prekršaja disciplinska komisija može trajno isključiti učesnika i ekipu iz daljeg takmičenja.
  8. Korneri i pečevi se prenose, a na zarađene tri korne ili peca izvodi se penal. Penali se mogu dosuditi i u toku utakmice (zbog igranja rukom u kaznenom prostoru – pecu). Korneri i pečevi se ne sabiraju.
  9. O svakoj odigranoj utakmici vodi se zapisnik.
  10. Učesnici turnira preuzimaju sopstvenu odgovornost za eventualne povrede i oštećenja zdravlja što potvrđuju potpisom prijave.
    3. Disciplinska komisija.
  13. Takmičarska komisija, vodi takmičarski deo turnira. U obavezi je da transparentno prikaže sastave svih ekipa (ime, prezime, datum rođenja, slika ekipe). Naplaćuje kotizaciju za učesce na turniru, žrebom određuje sastave grupa, određuje satnicu odigravanja utakmica.
  14. Disciplinska komisija, u saradnji sa takmičarskom komisijom i predstavnikom ekipe prati regularnost odigranih utakmica. U slučaju žalbe proverava podatke i u slučaju lažiranja ekipu koja je imala člana starijeg uzrasta diskvalifikuje iz daljeg toka turnira.
  15. Organizacioni odbor donosi sve konačne odluke.

VAŽNO

Svi ušesnici turnira moraju imati neki vid legitimacije: fudbalsku legitimaciju, pasoš ili đačku knjižicu sa overenom slikom škole. Predstavnik ekipe (trener), dužan je da dokument priloži ako to zahteva trener ekipe rivala.